Nasze usługi

Zapraszamy do zapoznania się z usługami świadczonym przez naszą przychodnie stomatologiczną.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Nic tak nie podkreśla urody jak piękny uśmiech. Aby móc go zawsze prezentować, warto dbać o swoje zęby. W ofercie naszego gabinetu znajdą Państwo wiele zabiegów z zakresu stomatologia estetyczna Gorzów, które poprawią wygląd uzębienia.

Podczas pierwszej wizyty nasi lekarze ustalają z pacjentem, jakich zmian oczekuje. Następnie przeprowadzane jest szczegółowe badanie, podczas którego podejmowana jest decyzja, jakie metody będą najlepsze. Należy także zweryfikować, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do ich zastosowania.

Podstawowym zabiegiem, dzięki któremu szybko i skutecznie można poprawić wygląd i kolor zębów, jest skaling. Skaling polega na usunięciu kamienia nazębnego albo metodą ręczną, albo ultradźwiękową. W naszym gabinecie stosuje się najwyższej klasy aparaturę. Następnym krokiem powinno być piaskowanie, które usunie resztki kamienia, wypoleruje zęby i przede wszystkim zlikwiduje wszystkie szpecące osady i przebarwienia. Takie zabiegi dobrze jest przeprowadzać regularnie co kilka miesięcy, ponieważ zdecydowanie zmniejszają ryzyko wystąpienia próchnicy, zwłaszcza przestrzeni międzyzębowych, a także chorób przyzębia. Zakończeniem całego procesu powinno być lakierowanie zębów preparatem fluoru – bezpiecznym, szybkowiążącym i przylegającym dobrze do powierzchni. Ma to na celu odbudowę szkliwa i ochronę przed ubytkami.

Bardziej inwazyjną metodą jest zakładanie licówek, czyli bardzo cienkich, najczęściej porcelanowych lub kompozytowych płytek. Jest to uzupełnienie protetyczne zakładane na ząb. Stanowi łagodniejszą formę poprawiania wyglądu uszkodzonego zęba niż korony protetyczne. Polega na zeszlifowaniu jedynie przedniej, wargowej strony zęba, a następnie na przyklejeniu licówki. Oczywiście wcześniej stomatolog musi pobrać wycisk, a oszlifowany ząb zabezpieczyć licówką tymczasową. Taki zabieg stosuje się w przypadku złamanego lub mocno przebarwionego zęba, albo takiego, który ma nieprawidłowy kształt.

Naszym pacjentom polecamy także zabieg łagodnego i bezpiecznego wybielania zębów, dzięki któremu przywracany jest ich naturalny kolor i blask.

foty