Nasze usługi

Zapraszamy do zapoznania się z usługami świadczonym przez naszą przychodnie stomatologiczną.

Protetyka

Protetyka

Każdy chciałby mieć piękny uśmiech i zdrowe zęby, którymi mógłby cieszyć się jak najdłużej. Niestety czasami zdarzają się sytuacje, kiedy usunięcie zęba jest konieczne. Nie zawsze wiąże się to z zaniedbaniem ze strony pacjenta, niekiedy wpływ na to mają choroby czy nawet wypadek. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje Państwu mnóstwo różnych rozwiązań, dzięki którym w krótkim czasie można przywrócić naturalny uśmiech.

Nasz gabinet współpracuje w tym zakresie z nowoczesnym Laboratorium Protetyki Estetycznej. Dzięki temu protezy są dostępne bez konieczności długiego oczekiwania. W protetyce niezwykle istotne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, nie tylko pod kątem upodobań, ale i kształtu szczęki.

Nasza oferta protez i uzupełnień jest bardzo szeroka, dlatego lekarze mogą zaproponować pacjentowi odpowiednią technikę, biorąc pod uwagę wiek pacjenta, liczbę brakujących zębów, ich rozmieszczenie.

Najprostszym systemem protezowym są wkłady koronowe (inlay, onlay, overlay), które stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych wypełnień zęba. Najczęściej stosowanym materiałem jest porcelana lub kompozyt. Zaletą tej metody jest duża wytrzymałość oraz naturalny wygląd. W przypadku dużego uszkodzenia lub złamania korony zęba stosujemy wkłady koronowo-korzeniowe, idealnie odbudowujące ząb. Do korzenia przymocowuje się wykonywany indywidualnie wkład, na który dopiero nakłada się koronę protetyczną.

Sposobem na estetyczne uzupełnienie braku od jednego do kilku zębów są korony i mosty porcelanowe oraz mosty adhezyjne typu maryland. Korony porcelanowe stosuje się w przypadku dużego uszkodzenia korony zęba lub w celu poprawy estetyki. Mosty porcelanowe pozwalają zlikwidować ubytki kilku zębów, ale wymagają na krańcach dwóch stabilnych zębów naturalnych. Mosty maryland są najmniej inwazyjne – zakłada się je nawet bez znieczulenia, gdyż nie wymagają opiłowywania zębów filarowych. Można nimi uzupełniać brak jednego zęba, a protezę mocuje się za pomocą żywicy na dwóch sąsiednich zębach.

Lekarze w sytuacjach znacznej utraty zębów przez pacjenta lub niemożności zastosowania implantów zalecają protezy. W naszym gabinecie wykonujemy różne typy protez:

  • protezy akrylowe – częściowe i całkowite,
  • protezy szkieletowe,
  • protezy duracetalowe,
  • protezy z elementami precyzyjnej techniki laboratoryjnej (na przykład nakładowe).