Nasze usługi

Zapraszamy do zapoznania się z usługami świadczonym przez naszą przychodnie stomatologiczną.

Profilaktyka i nowoczesna diagnostyka

Profilaktyka i nowoczesna diagnostyka

Nie od dziś wiadomo, że wszelkim chorobom lepiej zapobiegać, niż je leczyć. Dlatego w naszych działaniach ogromną uwagę poświęcamy właśnie profilaktyce. Dzięki niej udaje się skutecznie obniżyć ryzyko wystąpienia próchnicy, stanów zapalnych miazgi i chorób przyzębia, a w niektórych przypadkach całkowicie je wykluczyć.

Naszą opieką obejmujemy osoby w każdym wieku – od dzieci do seniorów. Naszą wizytówką jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, a celem – jak najdłuższe utrzymanie zdrowych i mocnych zębów.

Na profilaktykę stomatologiczną składa się szereg zabiegów, ale i instruktaż w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i wypracowywania korzystnych nawyków. Pacjenci mogą liczyć na naszą poradę już od najmłodszych lat, ponieważ edukację związaną ze zdrowiem należy rozpocząć jak najwcześniej.

Wszystkich zachęcamy do regularnego odwiedzania gabinetów stomatologicznych i przeprowadzania badań kontrolnych. W naszej placówce do diagnostyki wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu możliwe jest wykrycie nawet niewielkich zmian próchniczych. Pozwala to czasami bezinwazyjnie wyleczyć ubytek. Podczas przeglądu stomatologicznego instruujemy pacjenta, jak należy dbać o zdrowie zębów i dziąseł, czego unikać, jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby. Pomagamy również wybrać najlepsze dla danej osoby preparaty dentystyczne.

W naszych gabinetach przeprowadzamy też zabiegi higienizacyjne – skaling, piaskowanie, fluoryzację i lakowanie. Skaling polega na dokładnym usunięciu kamienia nazębnego, który znajduje się zarówno nad, jak i pod linią dziąsła, a także w szczelinach międzyzębowych. Jego dobrym uzupełnieniem jest piaskowanie stosowane w celu zlikwidowania przebarwień i osadów. Obydwa zabiegi powinny być przeprowadzane jeszcze przed podjęciem leczenia zachowawczego.

Kolejnym krokiem na drodze walki z próchnicą może być lakierowanie zębów specjalnymi preparatami fluoru o wysokim stężeniu. Zaleca się je i dorosłym, i dzieciom. Ten zabieg profilaktyczny przeprowadza lekarz stomatolog, nakładając środek na powierzchnię zębów. Fluor wspomaga regenerację szkliwa i remineralizuje drobne ubytki. Dodatkowo u dzieci stosujemy lakowanie zębów trzonowych i przedtrzonowych. Polega ono na wypełnianiu bruzd zębowych, które są najbardziej podatne na próchnicę. Leczymy także nadwrażliwość zębów.