Nasze usługi

Zapraszamy do zapoznania się z usługami świadczonym przez naszą przychodnie stomatologiczną.

Leczenie zachowawcze i komfortowe leczenie bez wiertła i wiertarki

Leczenie zachowawcze i komfortowe leczenie bez wiertła i wiertarki

Zdrowe zęby pozwalają uniknąć wielu schorzeń pozornie niezwiązanych ze stanem uzębienia. Próchnica, zapalenie miazgi czy parodontoza mogą być początkiem wielu groźnych dla zdrowia i życia infekcji, dlatego nie wolno ich lekceważyć.

Aby uniknąć przykrych powikłań, najlepiej regularnie – dwa razy do roku – odwiedzać swojego lekarza stomatologa. Jeśli jednak wystąpi ból zęba lub dojdzie do stanu zapalnego dziąsła, należy bezzwłocznie umówić się na wizytę. Im wcześniej wykryta choroba, tym łatwiejsze i mniej skomplikowane leczenie. W gabinecie Praktyka grupowa DENTAMED dostępne są klasyczne techniki leczenia, ale i coraz popularniejsze leczenie bez wiertła.

W naszym placówce stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia zachowawczego, a dzięki wykorzystaniu najlepszych urządzeń diagnostyczno-medycznych czas każdego zabiegu jest ograniczony do minimum. Pacjenci nie muszą się obawiać bólu i dyskomfortu, ponieważ nasze znieczulenia są niezwykle skuteczne. Ich podawanie również nie naraża pacjenta na niedogodności, ze względu na nowatorską technikę jego podawania.

Innowacją jest także jedna z metod usuwania próchnicy, jaką stosują nasi lekarze. Jest to abrazja piaskowa polegająca na skierowaniu na leczony ząb silnego strumienia powietrza i specjalnego piasku. Dzięki temu, że materiał ten jest zogniskowany możliwe jest bardzo precyzyjne leczenie bez borowania. Dodatkowo jest ono niemal całkowicie bezbolesne, nie uszkadza zęba, a zawarty w preparacie tlenek glinu równocześnie poleruje szkliwo i usuwa płytkę nazębną. Metoda abrazji piaskowej jest polecana głównie przy płytkich zmianach chorobowych.

W poważniejszych przypadkach lekarze stosują standardowe borowanie, ale i ono dzięki wysokiej jakości wiertłom jest bardzo łagodne. Maszyny do borowania są wyposażone w urządzenie kierujące strumień powietrza lub wody na leczony ząb, co zdecydowanie zmniejsza dyskomfort podczas usuwania próchnicy. Lekarze zwracają szczególną uwagę zarówno na dokładność, jak i estetykę wypełnień. Nasze materiały do wypełnień są najwyższej jakości, są wytrzymałe i nie zmieniają koloru z upływem lat.