Nasze usługi

Zapraszamy do zapoznania się z usługami świadczonym przez naszą przychodnie stomatologiczną.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Lekarze pracujący w naszej przychodni dentystycznej dokładają wszelkich starań, by uratować ząb. Leczenie kanałowe stosują jedynie wtedy, gdy nie ma już innej możliwości. Najczęściej wskazaniem do takiej metody jest nieodwracalne zapalenie miazgi, złamanie zęba lub bardzo głęboki ubytek.

Endodoncja zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych i miazgi, czyli miękkiej, ukrwionej tkanki zęba. Leczenie kanałowe polega na otwarciu komory zęba i usunięciu uszkodzonej lub martwej tkanki z komory i kanałów. Do oczyszczania kanałów stosuje się specjalistyczne narzędzia niklowo-tytanowe, a w trakcie tego procesu kanały są płukane różnymi substancjami chemicznymi pomagającymi zlikwidować bakterie. Dzięki temu opracowywanie kanałów jest dużo skuteczniejsze. Na czas zabiegu pacjent ma założoną na ząb gumową osłonę zwaną koferdamem, co ogranicza do minimum przedostawanie się bakterii do kanałów, a także chroni przed wpływem stosowanych substancji (na przykład podchlorynu sodu) na błonę śluzową. Drugim etapem jest bardzo dokładne osuszenie kanałów. Na koniec stomatolog szczelnie wypełnia kanały materiałem na całej ich długości. Do tego celu nasi lekarze najczęściej stosują gutaperkę, która po podgrzaniu równomiernie się rozprowadza, dokładnie uszczelniając i wypełniając nawet bardzo zakrzywione i wąskie kanały czy ich boczne odgałęzienia.

Leczenie endodontyczne, inaczej nazywane też przewodowym, jest obecnie przeprowadzane szybko i bezboleśnie, także dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu znieczulania. Metoda ta pozwala uratować naturalny ząb, z którego pacjent będzie mógł jeszcze korzystać przez wiele lat. Ząb – chociaż jest martwy – nadal spełnia wszystkie swoje funkcje, a zarazem zachowuje normalny wygląd. Dobrze przeprowadzone leczenie pozwala uniknąć poważnych powikłań.

W naszym gabinecie lekarze posługują się zaawansowanym technologicznie sprzętem, który ułatwia i przyspiesza leczenie kanałowe. Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodontycznego i lup można z dużą precyzją opracowywać także skomplikowane systemy kanałowe. Najwyższej jakości materiały stanowią gwarancję solidnego i trwałego wykonania zabiegu.