Nasze usługi

Zapraszamy do zapoznania się z usługami świadczonym przez naszą przychodnie stomatologiczną.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej

Zabiegi chirurgii stomatologicznej

Kiedy pacjent zgłasza się do nas z bólem zęba, jest przyjmowany od razu, jednak niektóre przypadki wymagają pomocy lub konsultacji chirurga stomatologicznego. Nasz gabinet oferuje różne zabiegi związane z chirurgią – począwszy od ekstrakcji zęba, przez podcięcie wędzidełek, a na chirurgicznej odbudowie kości skończywszy. Są to jednak z reguły drobne zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej. Musi je wykonywać doświadczony specjalista, ponieważ wszystkie wymagają bardzo dużej precyzji.

Pacjenci nie muszą obawiać się bólu podczas takiego leczenia, gdyż stosujemy profesjonalne znieczulenia – przewodowe i nasiękowe. Dodatkowo w przypadku dużego stresu możemy zastosować gaz rozweselający, dzięki któremu zabieg przestanie przerażać. Dokładamy też wszelkich starań, by jak najszybciej i najskuteczniej zlikwidować źródło bólu.

Najczęstszymi przypadkami, z jakimi mają styczność nasi chirurdzy, są problemy związane z tak zwanymi zębami mądrości. Ósemki często nie wyrzynają się ze względu na blokującą je kość. Taki problem występuje nie tylko w przypadku wszystkich zębów mądrości, ale także górnych kłów. Zatrzymane zęby są widoczne wyłącznie na zdjęciu radiologicznym, a ich usuwanie bywa często skomplikowanym zabiegiem. Nasi lekarze najpierw usuwają za pomocą dłutowania fragment kości, który przytrzymuje ząb, a następnie dopiero przystępują do ekstrakcji. Cały zabieg jest czasochłonny, ale przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie powinien odczuwać żadnego dyskomfortu.

Równie częstym zabiegiem jest resekcja wierzchołka korzenia, stosowana jedynie w przypadku niepowodzenia leczenia endodontycznego. Polega na usunięciu fragmentu wierzchołka korzenia wraz z zainfekowaną tkanką, ale najpierw chirurg musi przeciąć dziąsło i usunąć kawałek kości. Jeśli ubytek kości jest duży, wówczas lekarz wypełnia go specjalnym materiałem, który umożliwi odbudowę kości. Takie leczenie najczęściej przeprowadzamy na zębach jednokorzeniowych, choć zdarzają się też przypadki zębów przedtrzonowych i trzonowych zakwalifikowanych do tej metody.